Ładowanie... Proszę czekać!

Aktualności /

zodiak22-1200x799.jpg

Dziś nastąpiło przekazanie statku „Zodiak II”, który wykonany został w ramach projektu Nostrimaris, dla Urzędu Morskiego w Gdynii. Statek ten zastąpi dotychczasowe jednostki.

„Jest to nowa jakość na polskich wodach” mówi Jan Młotkowski – Zastępca Dyrektora Ds. Nawigacyjnych, a nam ciężko się z tym nie zgodzić. Zobaczcie cały materiał wideo z przekazania statku:


IMG_4242-1200x900.jpg

W nocy 29lipca 2020 tonący jacht żaglowy nadał przez radio sygnał wezwania pomocy „Mayday”.

Nowy, wielozadaniowy statek Urzędu Morskiego w Gdyni ZODIAK II, który prowadził próby morskie i znajdował się w pobliżu potrzebującej pomocy jednostki, podszedł do nabierającego wodę jachtu i stanął w asyście- oświetlając i osłaniając  go od fal do czasu przybycia jednostki ratowniczej SAR SZTORM oraz przejęcia przez nią dalszego prowadzenia akcji.

Ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa podjęli decyzję, że jacht może w ich asyście dopłynąć na żaglach do Portu Hel (odległość ok. 2,5 mili morskiej). Przed świtem udało się bezpiecznie wprowadzić jednostkę z pięcioosobową załogą do portu.


foto_26062020_1-1200x669.jpg

Szósta odsłona cyklu regat Nostrimaris Cup już za nami. Impreza odbyła się Sopocie, a na uczestników czekała cała masa atrakcji. W poprzednich sezonach regaty nosiły nazwę Nostrimaris Polska Ekstraklasa Żeglarska, natomiast w tym sezonie zmieniają nazwę na Nostrimaris Cup. Dla publiczności na lądzie przewidziane były liczne atrakcje, w tym m.in. zajęcia i animacje edukacyjno – sprawnościowe.

Wydarzenie rozpoczęło się zgodnie z planem o godzinie 9:00 oficjalnym powitaniem uczestników oraz odprawą załóg. Później przyszedł czas na prawdziwe, żeglarskie emocje! Wyścigi trwały do godziny 16:00 i zakończone zostały ciepłym posiłkiem dla wszystkich uczestników – zarówno tych na lądzie, jak i morzu.